Everything has its time

22:03


W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile gdy trzeba iść pod górkę.  Każdy z nas ma jakieś większe lub mniejsze dolegliwości, problemy. Często nasze drobne problemy, przy których od razu mówimy jak nam jest ciężko, nie mają nic wspólnego z problemami ludzi którzy faktycznie cierpią. Ludzi, którzy z z dnia na dzień dostają  kopertę z wynikami i dowiadują się, że są ciężko chorzy. Walczą o życie do ostatku swoich sił w niektórych przypadkach potrzebują specjalnego oraz kosztownego leczenia czy sprzętu. Czas leci nieubłaganie i z każdą chwilą ci ludzie mogą stracić życie, nie mając w swoich szpitalach odpowiedniego sprzętu. Pewnie zastanawiacie się dlaczego akurat o tym piszę? Na świecie coraz częściej można spotkać osoby, które włączają się w różne akcje charytatywne. Zbierają pieniądze na szczytne cele, pomagają ludziom biednym i potrzebującym.
Właśnie te osoby wykazują się szczególnym darem prosto z serca- pomocą. Chorzy ludzie niczego od nas nie wymuszają, oni liczą tylko i wyłącznie na nasze dobre serca, na naszą pomoc. W niektórych przypadkach liczy się każdy grosz, każda złotówka. Jednak popatrzmy na świat z punktu widzenia osób potrzebujących naszej pomocy, postawmy się na ich miejscu. Gdy dowiadujemy się o swojej chorobie i walczymy o nasze krótkie i cenne życie. Gdy nasi rodzice muszą wszystkiego sobie oszczędzać zbierając na nasze leczenie, pomyślmy jaką ulgą była by pomoc innych. Tak naprawdę wrzucając złotówkę czy pięć nie robi to nam większej różnicy. Liczy się  nasze serce, chęć pomocy innym. Tak naprawdę siła jest w nas to my możemy pomóc. Powinniśmy być dumni że możemy brać udział w akcjach typu WOŚP czy Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. My możemy podzielić się tym co mamy. Nie ma  nic piękniejszego niż wdzięczność innych, niż najszczerszy uśmiech chorego dziecka do którego się przyczyniliśmy. Jak to mówią większą radość sprawia dawanie nie branie więc czytając ten post proszę Cię przy najbliższej okazji wrzuć choćby symboliczną złotówkę i pomyśl, że właśnie TY!  RATUJESZ KOMUŚ ŻYCIE! 


(Ps.przepraszam za złe naświetlenie zdjęć, ale były robione późnym wieczorem)

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Bardzo fajnie to napisałeś :) Izgadzam się z tobą :) pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne jest to, że robiąc coś, co dla nas nie jest wielkie, może być wielkie dla innej osoby :) Szkoda, że ludzie na co dzień o tym zapominają...
  Pozdrawiam :)
  Lina Nastya
  https://lina-nastya.blogspot.com/2017/01/natalia-magdalena.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszmy się, że są ludzie, którzy chcą pomagać i ciagle się angażują. ;)

  www.dominikamajer.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawy post

  http://skucinskaemilia.blog.pl/niedlaczadu/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem z live na rybkach xd
  Ja kiedyś jak byłam mniejsza razem z moimi przyjaciółkami zorganizowałyśmy (za zgodą szkoły) zbiórkę karmy i zawiozłyśmy do schroniska. Mega uczucie!
  Mój blog♡

  OdpowiedzUsuń

Subscribe